Teams 2016

BELARUS 1



Team Leader

Maksim 

VASKOUSKI

Team Leader

Yaraslau

ZADVORNY

Student

Artem

GLOTOV

Student

Piotr

IGNATENKO

Student

Tatsiana

PALIKARPAVA

Student

Nikolay

SHESHKO

Student

Vasili

UMERANKOU

Student

Hanna

ZADARAZHNIUK




BELARUS 2



Team Leader

Nastassia

KHMYS

Team Leader

Anton

SHEMYAKOV

Student

Daniil

BALDOUSKI

Student

Hanna

BELESHAVA

Student

Arina

GOLOUBITSKAYA

Student

Liana

KHAZALIYA

Student

Andrey

NARADZETSKI

Student

Andrei

SHAKEL

Observer

Sergey

SHEMYAKOV




BRAZIL 1



Team Leader

Cristiana 

TAVARES DE OLIVEIRA

Team Leader

Vinicius

RAMOS DA SILVA

Student

Hans Lucas 

DE SOUZA

Student

Erik Yoshii 

NAGAI HATCHWELL

Student

Jailson 

AMAZONAS REIS

Student

Aline 

MAIA BARBOSA

Student

Rafaela dos 

SANTOS ALMEIDA

Student

Denyson Reinaldo 

X. DA SILVA

Observer

Francimary Bulcão Macedo

AGUIAR

Observer

Renan

DOS SANTOS DE OLIVEIRA

Observer

Stephanie Caroline 

FARIAS DIAS




BULGARIA



Team Leader

Asen

BOZHILOV

Team Leader

Stoycho

STOEV

Student

Stanislav

DIMITROV

Student

Ivo

DILOV

Student

Miroslav

MARINOV

Student

Hristo

POPOV

Student

Dimitar

RUZHEV

Student

Ivan

STOYANOV

Observer

Linka

KABAKCHIEVA

Observer

Antoni

STOYANOV




FRANCE 1



Team Leader

Benjamin

CHEN

Team Leader

Alexander

SEMENOV

Student

Arthur

LEONARD

Student

Baptiste, Roger, Yves

COLLET

Student

Thomas Romain Florian

SEPULCHRE

Student

Louis, Patrick

RUSTENHOLZ

Student

Pierre, Léon, Georges

GODFARD

Student

Thibault

FAY DE LESTRAC




FRANCE 2



Team leader

Arnaud, Pierre, Jean

CARSALADE

Team Leader

Jean-François, Roger

SOUM

Student

Lucie, Emma, Noémie

DEJEAN

Student

Aurélien, Knut, Michel

SAUE

Student

Pablo

DESTIC

Student

Nathanaël, Vincent, Marie

BOUTILLON

Student

Victor

ANDREI

Student

Malou

TAZZIOLI

Observer

Jean-François

BOUTILLON




FRANCE 3



Team leader

Anna, You-Lai

SONG

Team leader

Lucas

TEYSSIER

Student

Ariane, Valérie, Jeanne-Lucie, Sophonisba

SESSEGO

Student

Maxime, Carl, Missak

SYLVESTRE

Student

Bruno, Soheyl, Marie

LE CORFEC

Student

Sidney, Salomon, Solal

ATTIAS

Student

Jonathan, Yves, Didier

DEGAND




GERMANY 1



Team Leader

Stephanie

HEROLD

Student

Eric

ARBES

Student

Yifeng

DONG

Student

Jonas Christian 

BAYER

Student

Maximilian

HIPPOLD

Student

Elena

WEISSER

Student

Luca

KASTNER




GERMANY 2



Team Leader

Dierk Sebastian

SCHLEICHER

Student

Malte

HASSLER

Student

Joanna Noemi Sophia

FREIIN VON ROTBERG

Student

Colin Mathias

ROTHGANG

Student

Timo Pascal

SCHÖNEGG

Student

David Jonathan

SEYBOLDT

Student

Raphael

STEINER




ROMANIA



Team Leader

Marius

APETRII

Team Leader

Tamara

CULAC

Student

Ioan-Armand

ANUSCA-POPA

Student

Andi

MUNTEANU

Student

Palaghiu

HORATIU

Student

Stefan Alexandru 

OBADA

Student

Monica

MINEA

Student

Diana-Alexandra 

CRIHAN




RUSSIA 1



Team Leader

Boris

ZOLOTOV

Team Leader

Ivan

BOGDANOV

Student

Ilya

ALEKSEEV

Student

Gleb

NOVIKOV

Student

Daniil

PLAKSIN

Student

Saveliy

NOVIKOV

Student

Dmitry

MIKHAYLOVSKY

Student

Vasily

BOBINOV




RUSSIA 2



Team Leader

Danila

MILANOV

Student

Elizaveta

MIRONOVICH

Student

Evgenii

SHCHAGIN

Student

Roman

RAGOZIN

Student

Ekaterina

LEONOVA

Student

Ilia

SHCHERBAKOV

Student

Vladimir

DANILOV