Teams 2014


DELEGATIONS:




BELARUS


Barys ZADVORNY

IOC & Jury

Boris DOUBROV

Jury

Yaraslau ZADVORNY

Jury

Ihar BADZIAHIN

Team leader

Aliaksandr MIKHALCHANKA

Team leader

Anton VARONKA

Student

Anton SHEMYAKOV

Student

Sergey SHEMYAKOV

Student

Dzmitry RUMIANTSAU

Student

Nikolai PROCHOROV

Student

Barys SERANKOU

Student



BRAZIL


Ozimar PEREIRA

Observer



BULGARIA


Veselin GUSHEV

IOC & Jury

Irina SHARKOVA

Team leader

Velina IVANOVA

Student

Nickolay STOYANOV

Student

Aleksander MONEV

Student

Gregorian PIRINDEV

Student

Jordan DONEV

Student

Petar DINEV

Student



FRANCE 1


Pierre-Antoine GUIHENEUF

Team leader

Ambroise MARIGOT

Team leader

Hector LETELLIER

Student

Alexandre DAMONGEOT

Student

Alain DELAET

Student

Cyril CONCHON KERJAN

Student

Cécile GACHET

Student

Alexandre ANDREINI

Student



FRANCE 2


Guillaume CONCHON KERJAN

Team leader

Thomas BUDZINSKI

Team leader

Augustin BARIANT

Student

Adrien GLOTIN

Student

Charles MADELINE DEROU

Student

Arnaud ROBIN

Student

Clément LEZANE

Student

Florent NOISETTE

Student



GERMANY 1 / Bremen


Michael ROTHGANG

Team leader

Felix LEM

Student

Aimeric MALTER

Student

Joshua REINERS

Student

Colin ROTHGANG

Student

Maik SOWINSKI

Student

Robin STOLL

Student



GERMANY 2


Bertram ARNOLD

Team leader

Manuel HECHT

Student

Ulrich PRESTEL

Student

Michael SZAFARCYZ

Student

Kianusch VAHID YOUSEFNIA

Student

Benjamin LIESER

Student

Armin TÄNZER

Student



IRAN


Mostafa NOORI

Official

Shayan DASHMIZ

Team leader

Seyed Mohammad MANSOURI

Team leader

Mehdi MALEKI SANUKESH

Official

Ali SAYADI

Student

Mohammadreza DANESHVARAMOLI

Student

Saman HADIAN

Student

Aran MOHYEDDINBONAB

Student

Seyed khashaiar GATMIRY

Student

Seyed Abolfazl NAJAFIAN

Student



NEPAL


Rajendra KATTEL

Team leader

Ashwin SWAR

Student

Krishna RAUNIYAR

Student

Ashish NEUPANE

Student

Saugat DAWADI

Student

Ashu SHRESTHA

Student

Grishma PARAJULI

Student

Anurag Kumar YADAV

Student



ROMANIA


Catalin Mihai CIUPALÄ

Team leader

Gabriel-Virgil CIUPALÄ

Team leader

Rares FOLEA

Student

Andreea STANCIU

Student

Iuliana TABIAN

Student

Alexandru STRIMBU

Student

Alexandra-Maria ALEXANDRESCU

Student

Alexandru GHITA

Student



RUSSIA


Alexander FLORINSKIY

Team leader

Ruslan PUSEV

Team leader

Ilya GAVRILOV

Student

Sergei BRYGIN

Student

Ivan LUNEV

Student

Ekaterina MALAKEI

Student

Nikita BENKOVICH

Student



UKRAINE


Iryna IASNOSOKYRSKA

Team leader

Pavlo MINAIEV

Team leader

Violetta PIDVOLOTSKA

Student

Davyd OLIINYK

Student

Arsenii SHULIKOV

Student